בהתאם לחוקי מדינת ישראל, כל עובד ומומחה אשר אינו ישראלי נדרש לקבל היתר ואשרת עבודה לפני תחילת העסקתו בישראל.

הצורך בהיתר עבודה ואשרת עבודה מסוג ב-1 חל על כלל העובדים והמומחים החל מהיום הראשון להעסקתם בישראל. סוג העבודה וההשכלה כמו גם משך העבודה המוצע למומחים יקבעו את מסלול הגשת אשהבקשה. לכל מסלול מאפיינים ייחודיים, מסמכים נדרשים שונים וצירי זמן אחרים.

חברתנו הינה חלק מקבוצת קן-תור & עכו אשר במסגרתו המשרד הגדול והוותיק ביותר בישראל בתחום אשרות עבודה למומחים בישראל עם ניסיון של למעלה מ -20 שנה. יחדיו ננתח את מאפייני העבודה והאפשרויות השונות ונגיש בקשה עבור סוג ההיתר האופטימלי לחברה ולמומחה, בהתייחס ללוחות הזמנים, משך העבודה וסוג העבודה.

קטגוריות אשרות העבודה העיקריות:

ב-1 אשרת עבודה אחת לשנה : מומחים עובדים בתחומים אקדמיים

ב-1 ויזת עבודה אחת לשנה עבור היי-טק (HIT 365)

ב-1 עד 3 חודשים ויזת עבודה  (STEP)

ב-1 עד 45 יום אשרת עבודה  (SEA)

ב-1 אשרת עבודה עד 90 יום להייטק  (HIT 90)

טכנולוגיות ומיכון ייחודיות

עיתונאים

אנא בקרו באתר Kan-tor & Acco למידע נוסף על אשרות עבודה אופציונליות בישראל: לחצו כאן

טיפול בבני הזוג

בן/בת זוג/שותף של מומחה בענף הייטק (HIT) יכול לקבל אשרת עבודה (EAS). אשרת זו תאפשר לבן/בת הזוג לעבוד אצל כל מעסיק ללא דרישה לכפל השכר הממוצע במשק.  זו למעשה אשרת עבודה עצמאית המאפשרת  בתנאים מסוימים עבודת פרילאנס.

ילדים (מתחת לגיל 18) של בעל הייטק (HIT) אינם רשאים לעבוד בישראל.

אשרת ההיי-טק (HIT) לשנה ניתנת לחברות היי-טק בישראל ולמומחים זרים בעלי אזרחות המאפשרת כניסה לישראל לתיירות ללא אשרה טרם הכניסה.

משפחתם של בעלי אשרת ב-1 שאינם בתחום ההי-טק רשאים להתגורר בישראל במסגרת אשרת מבקר מסוג ב-2. אלו יוכלו לעבוד רק אם ימצאו עבודה בישראל אשר תקבלם ובכפוף לקבלת היתר להעסקתם בישראל כמומחים בחסות המעסיק העתידי שלהם.

בין בני המשפחה של מומחי חוץ כוללים:

בן/בת הזוג

בן/בת זוג שאינו נשוי (בכפוף לשיקול דעת משרד הפנים)

בן/בת זוג מאותו המין (בכפוף לשיקול דעת משרד הפנים)

ילדים מתחת לגיל 18

Workpermit Foundations

Relo360  גאה בתמיכתה וחברותה ב Workpermit Foundations המעודדת היתר עבודה 'פתוח' או אישור בעולם לבני ובנות זוג.  גרים כחוק.

מטרות ויעדי ה Workpermit Foundations

Workpermit Foundations מקדמת מדיניות של אישור עבודה 'פתוח' לבני ובנות זוג של מומחים העובדים ברחבי העולם. אישור עבודה כאמור  יתן לבני/בנות הזוג גישה מיידית לשוק התעסוקה למשך אותה תקופה כמו בעל היתר העבודה הראשי. לאחר מכן יכולים בני ובנות הזוג להגיש מועמדות לעבודות באופן חופשי ולקבל עבודות זמניות בפרויקט או עבודה במשרה חלקית, ללא חוסר הוודאות והביורוקרטיה הגוזלת זמן של בקשה להיתר עבודה. מדיניות זו מפחיתה בין היתר את הביורוקרטיה של הרשויות ועוזר למעסיקים למלא משרות פנויות דחופות וזמניות.

 אודות קרנות היתרים

Workpermit Foundations הוא ארגון שלא למטרות רווח שמבצע קמפיין עולמי לשיפור תקנות היתרי העבודה כדי להקל על בני ובנות הזוג של המומחים להשיג עבודה במהלך משימת הרילוקיישן.

מאז הקמתו בשנת 2001, קרנות ההיתרים הצליחו בהדרגה להשפיע על השינויים ברחבי האיחוד האירופי, כמו גם בארצות הברית, אסיה (הודו, יפן, אמריקה הלטינית (ברזיל ופרו).

35  מדינות מאפשרות כעת לבני זוג או בני זוג מלווים לעבוד. Workpermit Foundations ממשיכות לקדם מדיניות  מומלצת ולפקח על שיפורי חקיקה בכל המדינות הללו, כמו גם הקמת פרויקטים חדשים (למשל בדרום אפריקה ובסין) בקמפיין העולמי.

סקרי Workpermit Foundations מראים כי ממשלות המאפשרות לבני/בנות הזוג לעבוד, מושכות עובדים מיומנים ביותר הקשורים לעסקים, השקעות ופיתוח בינלאומיים;.  בכך נוצרת 'זכייה משולשת' עבור מדינות מארחות, מעסיקים ומשפחות כאחד.